Kalendář

     

Login Form

   Petice občanů České republiky proti předání zisku z těžby lithia do zahraničí

 

„Občané České republiky žádají Parlament České republiky o přijetí zákona, který zajistí těžbu a zpracování zásob lithia v České republice státní organizací, která bude svůj zisk plně odvádět do státního rozpočtu České republiky. Do přijetí zákona žádáme vládu České republiky, aby nečinila žádná nevratná rozhodnutí v této věci a odvolala platnost memoranda podepsaného ministrem Havlíčkem.“
Ministr Havlíček(ČSSD) podepsal 2.10.2017 memorandum o těžbě lithia s firmou European Metals Holdings Ltd. Jde o firmu se sídlem v Austrálii vlastněnou patrně kapitálem z USA. Firma bude těžit české lithium a zpracovávat ho ve své dceřiné firmě na území České republiky, kde slíbila zaměstnat asi tisíc pracovníků. Do cizích rukou se tak dostalo národní bohatství v hodnotě tisíců miliard a ministr Havlíček to udělal dva týdny před volbami. Jde o skandální předání zisku z našeho přírodního bohatství do rukou zahraniční firmy.
SPD dlouhodobě požaduje, aby těžba lithia a jeho zpracování byla prováděna státní firmou a zůstala tak plně pod kontrolou státu. Zisk z těžby a zpracování lithia je nutné využít ke stabilizaci penzijního systému, zdravotnické péče, vzdělávání, podpoře pracujících rodin s dětmi a rozvoji strategických projektů v dopravní a energetické infrastruktuře země.
Petiční výbor:
Tomio Okamura, Trhanovské nám. 14, Praha 10, 102 00 – předseda petičního výboru
Ing. Radim Fiala, Dykova 2, Prostějov, 796 01
Ing. Jaroslav Holík, Březůvky 164, 76345
Členy petičního výboru je v této věci oprávněn zastupovat kterýkoliv člen petičního výboru.

 

     Podpisový arch k petici

                   

 

 

primi sui motori con e-max

umne, Powered by Joomla!

TOPlist